Wernisaż w Grabowie

Wczoraj mieliśmy wielką przyjemność uczestniczenia w wernisażu prac plastyczno-florystycznych, jakie powstały w ramach warsztatów realizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowie. Licznie przybyli mieszkańcy tej miejscowości i osoby z zewnątrz mieli okazję obejrzenia świetnych efektów zaangażowanego działania lokalnych animatorów kultury i pracy osób, które wzięły udział w przedsięwzięciu.

         Ramy zaproponowanego programu wernisażu zachwycały pomysłem, profesjonalizmem i realizacją. Muzyka, obraz, słowo – skomponowane w układzie przybliżającym piękno natury, wielość światów zamieszkiwanych, historię ludzi i miejsca oraz atmosfera życzliwości, szacunku i uznania to niecodzienna mieszanka społecznego życia w harmonii. Przynosi ona piękne owoce.

         Środowisko społeczne Grabowa w sposób wzorcowy potrafi skorzystać z niezwykłego potencjału dziedzictwa kulturowego, jakie otrzymało w depozycie m.in. po rodzie Wagów, lecz także w kontekście własnej tożsamości aktywnie docenia je i na nim efektywnie współtworzy swoje środowisko życia.

Jesteśmy zdumieni i zaszczyceni, że w takim towarzystwie współrealizujemy ministerialny projekt (U)WAGI.